Zioła na ból głowy – ranking

Zioła na ból głowy – sięga po nie coraz więcej osób, bo w odróżnieniu od leków, to metoda naturalnego radzenia sobie z dużym dyskomfortem. Ból głowy ma różne przyczyny, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Może go wywołać silny hałas, wibracje, ale też zapalenie zatok lub katar czy poważniejsze zaburzenia: w obrębie kręgosłupa czy miednicy, a bardzo często źródła bólu głowy leżą w stanach napięcia nerwowego. Zawsze warto szukać przyczyny, bo leki i zioła działają objawowo. Gdy jednak cierpimy z powodu bólu głowy, gdy migrena dezorganizuje nam życie, nawet doraźna pomoc jest zbawienna. Warto więc poznać polecane zioła na ból głowy, by móc sięgnąć po nie w razie problemu.

Jakie zioła na ból głowy warto stosować?

Lista dobrych ziół na ból głowy jest długa.

Wśród popularnych wymienia się:

  • Owoc czarnego bzu – działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zbija gorączkę i działa napotnie, dlatego sprawdza się przy bólach głowy wywołanych zapaleniem zatok lub przeziębieniem. Wspiera detoksykację i oczyszczanie krwi. Reguluje pracę układu nerwowego, dlatego rozładowuje bóle głowy o podłożu emocjonalnym.
  • Kwiat lawendy wąskolistnej – relaksuje i wycisza, zmniejsza napięciowe i migrenowe bóle głowy, charakteryzujące się pulsowaniem. Warto ją stosować na noc, gdyż rozluźnia, co ułatwia zasypianie.
  • Liść mięty pieprzowej – zawarty w niej mentolowy olejek eteryczny daje lekkie wrażenie chłodu oraz działa przeciwbólowo. Pomocny przy uśmierzaniu bóli migrenowych. Działa również wyciszająco, co pomaga w stanach napięcia emocjonalnego.
  • Korzeń kozłka lekarskiego – bardzo popularna dawniej substancja zwana walerianą, wykorzystywany przy nerwobólach i bólach głowy o różnym podłożu. Ma właściwości rozkurczające oraz wyciszające, dlatego stosuje się go przy bólach głowy wywołanych menstruacją. Pomaga przy bezsenności.

Czy zioła na ból głowy i migrenę wystarczą, aby pozbyć się problemu

Dobre zioła na ból głowy mogą okazać się niezwykle pomocne, ale należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie zastąpią leczenia pod okiem specjalisty. Bóle głowy mogą być objawem poważnych schorzeń neurologicznych czy też stresu, dlatego warto zadać sobie trud i zdiagnozować, co jest ich podłożem. Warto także działać na bóle głowy profilaktycznie: regularny sen w wywietrzonym pomieszczeniu i dobre nawodnienie organizmu zapewniające sprawną detoksykację i wspomogą ciało w oczyszczaniu i regeneracji, co może wpłynąć na zmniejszenie częstotliwości ataków bólu głowy.

Sprawdź nasz ranking ziół na ból głowy!

spis treści

Ranking – najlepsze zioła na ból głowy

Poniżej ranking najchętniej polecanych ziół na ból głowy i migreny.

Ocena: 10/10

LoremVit – Lekka Głowa

Miejsce 1

Lorem Vit Lekka Głowa

KUP TERAZ

Mieszanka czterech najpopularniejszych, cenionych w uśmierzaniu bólu głowy ziół. Znacznie obniża napięcie mięśni gładkich, przez co uśmierza migrenowe bóle głowy. Wykazuje właściwości relaksujące i uspokajające, dzięki czemu radzi sobie także z nerwobólami i bólami wywołanymi przemęczeniem lub nadmiernym stresem. W mieszance znajdziemy duże części liści i roślin, dzięki czemu napar jest nasycony i wyrazisty.

OpiniaStosuję od jakiegoś czasu herbatkę ziołowa uśmierzającą bóle głowy, bo jestem w premenopauzie i często mam napady migrenowe. Rzeczywiście jest oprawa odkąd ją stosuję, bo napady bólu zdarzają się rzadziej. Straciły też na sile, co jest dla mnie dużą ulgą – pisze pani Marlena z Sochaczewa

OpiniaJestem zwolenniczką zdrowego odżywiania i pielęgnacji, dlatego w razie bólu w pierwszej kolejności sięgam po naturalne metody. Moim ostatnim odkryciem są zioła. Stosuje mieszanki z Lorem Vit na ból głowy i hormony, bo ostatnio zbyt często doświadczałam bólów głowy. Nie wiem co je powodowało, ale najważniejsze, że ustały – podpowiada pani Nina z Nowego Targu

Ocena: 8/10

Zioła Ojca Grzegorza Sroki

Miejsce 2

Zioła Ojca Grzegorza Sroki Mieszanka ziół radząca sobie z samoistnymi bólami głowy oraz z bólem jako objawem innych chorób. Wyrównuje krążenie, dlatego sprawdza się przy bólach pulsujących, narastających i rozsadzających. Zawiera siedem ziół, w tym między innymi rumianek, melisę, kozłek, dziurawiec i nostrzyk.

Ocena: 7/10

Zioła wg Ojca Klimuszki migreny i ból głowy

Miejsce 3

Zioła wg Ojca Klimuszki migreny i ból głowy Kompozycja jedenastu ziół dobranych przez zakonnika – Ojca A. Cz. Klimuszko. Odradzał on stosowanie pojedynczych ziół, zdecydowanie korzyści upatrywał w ziołowych mieszankach. Kompozycja na ból głowy zawiera uspokajające i ułatwiające zasypianie lawendę, chmiel i melisę, a także adaptogenne kozłek lekarski i dziurawiec.

Ocena: 6,5/10

Organis Usena – Spokojna Głowa

Miejsce 4

Organis Usena - Spokojna Głowa Ziołowa mieszanka na bazie złocienia maruny, kozłka i głogu. Wspiera prawidłowy przepływ krwi raz elastyczność naczyń krwionośnych, zwłaszcza w mózgu, co znacząco zmniejsza tendencję do powracających bólów głowy. Zioła te obniżają także próg wrażliwości układu nerwowego na stres emocjonalny oraz oksydacyjny.

Ocena: 6/10

Franciszkańska herbata ziołowa – Migre-Fix

 

Miejsce 5

Franciszkańska herbata ziołowa Migre-Fix Zioła pomagające utrzymać prawidłowe krążenie mózgowo-naczyniowe (miłorząb, złocień miruna) i dobrą kondycję nerwową oraz neurologiczną głowy. Podnosi zawartości tlenu we krwi tętniczej. Łagodzi drażliwość i napięcie.

Ocena: 5/10

Globus Eco Herbatka polecana przy migrenie

Miejsce 6

Globus Eco Herbatka polecana przy migrenie Bogata kompozycja ziół zawierająca między innymi walerianę, melisę i chmiel. Działa uspokajająco i rozluźniająco, dlatego polecana jest przy bólach głowy wywołanych sytuacjami stresowymi. Obniża tendencję do napadów migrenowych – łagodzi pulsujący ból oraz nadwrażliwość na światło. Czy zioła na włosy, skórę i paznokcie naprawdę poprawią ich kondycję?

 

Zioła na ból głowy i migrenę – podsumowanie

Zioła na ból głowy i migrenę wspierają organizm w oczyszczaniu i regeneracji, dlatego przyczyniają się do zmniejszenia intensywności i częstotliwości bólu głowy i migren. Wśród polecanych ziół na ból głowy uznaniem cieszą się zwłaszcza ziołowe mieszanki, które doceniono za działanie na różnorodne przyczyny wywołujące ból głowy. Pierwsze miejsce w rankingu zdobył ziołowy napar Lorem Vit Lekka Głowa z korzeniem kozłka lekarskiego, chłodzącą miętą i relaksującą lawendą.

Lorem Vit lekka głowa

LOREM VIT
SKUTECZNE ZIOŁA NA BÓLE GŁOWY ZAMÓW!

FAQ

1. Dlaczego warto pić zioła na ból głowy?

Zioła na ból głowy realnie wspomagają usuwanie z organizmu toksyn, pomagają się wyciszyć, maja także właściwości przeciwbólowe, co łącznie sprawia, że doraźnie i długoterminowo wspierają organizm – zmniejszają intensywność i częstotliwość bóli głowy.

2. Czy zioła na ból głowy działają?

Kiedyś medycyna znała tylko zioła, a dzisiejsza nauka coraz lepiej poznaje zawarte w nich korzystne substancje. Zioła naprawdę działają, choć nie są może tak silne jak farmaceutyki, a efekty ich stosowania nie pojawiają się zaraz po zażyciu.

3. Które zioła na ból głowy działają?

Wśród ziół uśmierzających bóle głowy najczęściej wymienia się liść mięty pieprzowej, ziele złocienia maruny, owoc czarnego bzu, kwiat lawendy i korzeń kozłka lekarskiego. Wyżej opisano ich dobroczynne właściwości i działanie. W skrócie: kozłek podnosi odporność na stres, mięta działa przeciwbólowo, lawenda – odprężająco, czarny bez – oczyszczająco.

4. Dlaczego warto stosować mieszanki?

Ziołowe mieszanki zawierają kilka składników, jest więc większe prawdopodobieństwo tego, że trafimy na związek, który zadziała na naszą przyczynę problemu. Z tego powodu picie ziołowych mieszanek może przynieść więcej korzyści, niż stosowane wyłącznie jednego zioła na migrenę.


Bibliografia:

1. Izabela Domitrz, Współczesne poglądy na patogenezę aury migrenowej, Neurologia i Neurochirurgia Polska 2007; 41, 1: 70–75
2. Mazik M.; Zioła w ogrodzie i w domu, Warszawa 2018, Wydawnictwo Egros
3. Senderski; Prawie wszystko o ziołach; Podkowa Leśna 2007; Wydawca M. E. Senderski.
4. Dobros N.; Zioła o działaniu uspokajającym i przeciwdepresyjnym; 2017; Postępy Fitoterapii; 18(3): 215-22
5. Marta Glaubic-Łątka, Dariusz Łatka, Wiesław Bury, Krystyna Pierzchała Współczesne poglądy na patofizjologię migreny, Neurologia i Neurochirurgia Polska 2004; 38, 4: 307–315

5/5 - (1 vote)