Łojotokowe zapalenie skóry – kosmetyki na problem

Łojotokowe zapalenie skóry, kosmetyki umożliwiające bezpieczną pielęgnację w tym schorzeniu oraz ich optymalny skład to kwestie, które znajdują się od lat w obrębie zainteresowań naukowców z wielu dziedzin. Okazuje się, że popularne i szeroko dostępne w drogeriach kosmetyki mogą wcale nie służyć skórze z ŁZS. Dowiedz się więcej dzięki lekturze naszego artykułu.

Łojotokowe zapalenie skóry – kosmetyki. Jakie powinny być?

W chorobie, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry, kosmetyki stanowią ważne uzupełnienie kuracji farmakologicznej zaleconej przez dermatologa. Wybór produktów do pielęgnacji wymagającej skóry z ŁZS nie powinien być pozostawiony przypadkowi. Kosmetyki muszą działać w określony sposób, aby przywracać skórze dobrą kondycję i wspierać niwelowanie jej problemów.

Jak powinny działać kosmetyki na ŁZS i dlaczego?

przeciwgrzybiczo Aby likwidować przyczynę ŁZS – drożdżaki Malassezia.
złuszczająco Przyśpieszy to usuwanie nagromadzonych komórek zrogowaciałego naskórka.
nawilżająco Sucha skóra ma naruszoną barierę ochronną i jest bardziej narażona na szkodliwe czynniki. W skrajnym przypadku z wyschniętego naskórka i łoju może utworzyć się skorupa. Systematyczne nawilżanie zaradzi tym problemom.
łagodząco Dzięki temu podrażnienia ulegną zmniejszeniu.
przeciwzapalnie Pomaga to znormalizować różne procesy zachodzące w skórze, np. zmniejszyć aktywność gruczołów łojowych
przeciwświądowo Aby zredukować dyskomfort spowodowany swędzeniem skóry.
Seborh - zestaw

SEBORH
ZESTAW NA ŁZS KUP TERAZ

verdelab logoLeczenie łojotokowego zapalenia skóry może być trudne i czasochłonne. Żeby ułatwić ten proces, a także by zapewnić skórze oczyszczenie i pielęgnację na właściwym poziomie, warto zaopatrzyć się w najwyższej jakości kosmetyki, odpowiadające na potrzeby skóry. Świetnie nadają się tutaj kosmetyki oparte na składnikach pochodzenia naturalnego, które są delikatne i skutecznemówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde.

Przy ŁZS kosmetyki, które warto zakupić to przede wszystkim: szampon, emulsja lub płyn do skóry głowy, produkty do mycia ciała i twarzy oraz kremy.

łojotokowe zapalenie skóry głowy - kosmetykiKosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry – co powinny zawierać?

Co dokładnie powinny zawierać kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry?

Poniżej prezentujemy najlepsze, sprawdzone substancje, które są polecane do pielęgnacji skóry z tym problemem.

  • Kwas mlekowy – wykazuje doskonałe właściwości złuszczające, pozwala w bezpieczny i kontrolowany sposób pozbyć się łusek charakterystycznych dla ŁZS. Dodatkowymi zaletami tego składnika jest zapewnianie skórze optymalnego pH, nawilżenia oraz skuteczne zwalczanie bakterii, które mogą prowadzić do powikłań przy łojotokowym zapaleniu skóry.
  • Ichtiol – składnik ten z powodzeniem ogranicza występowanie na skórze patologicznej mikroflory. Przyspiesza gojenie się i regenerację skóry. Ma także właściwości przeciwzapalne, przeciwłojotokowe, ściągające i przyczynia się do eliminacji świądu.
  • Ekstrakt z nagietka – zmniejsza stany zapalne, skutecznie łagodzi i koi podrażnioną skórę, pobudza jej regenerację. Działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie, wypierając ze skóry patogenne mikroorganizmy, chociażby drożdżaki Malassezia. Dodatkowo ekstrakt z nagietka wzmacnia naturalne bariery ochronne skóry.
  • Glinka biała – wykazuje właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i łagodzące. Dobrze oczyszcza skórę i sprawdza się przy codziennej higienie i pielęgnacji skóry z ŁZS. Łagodnie usuwa martwy naskórek i wycisza stany zapalne. Reguluje też pracę gruczołów łojowych i hamuje nadmierną produkcję sebum.
  • Pantenol – to substancja kojąca, łagodząca podrażnienia, przeciwzapalna oraz hamująca uczucie świądu. Pomaga też zadbać o dobre nawilżenie skóry.
  • Olej konopny – niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3, które znajdują się w tym oleju w idealnych proporcjach, wpływają na unormowanie metabolizmu lipidów w skórze oraz zmniejszenie stanu zapalnego. Dzięki temu bariery ochronne skóry zostają odbudowane, a ryzyko podrażnienia i świądu jest mniejsze.

Łojotokowe zapalenie skóry – kosmetyki Seborh

opinia-ikonkaMam łojotokowe zapalenie skóry, kosmetyki Seborh których obecnie używam, mogę polecić każdemu z tym schorzeniem. Są naturalne, oczyszczają moja głowę bez podrażniania. Wreszcie czuję ulgę i widzę poprawępisze pani Alina z Poznania.

Seborh - zestawDermokosmetyki Seborh to trzy produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry głowy z ŁZS:

  • szampon,
  • emulsja,
  • płyn.

Szampon nie tylko zmywa zanieczyszczenia, ale pomaga też delikatnie złuszczyć nawarstwiający się naskórek i redukuje uczucie swędzenia. W jego składzie można znaleźć ichtiol, pantenol i białą glinkę. Emulsja do skóry głowy Seborh wspomaga odbudowę uszkodzonej warstwy hydrolipidowej, niweluje świąd i przeciwdziała łuszczeniu. Zawiera kwas mlekowy i olej konopny. Płyn do skóry głowy przyśpiesza usuwanie zrogowaciałego naskórka, jak również działa nawilżająco.

Zawiera między innymi ekstrakt z nagietka oraz złuszczające alfa-hydroksykwasy. Wszystkie preparaty Seborh kompleksowo odpowiadają na potrzeby skóry głowy z ŁZS, a stosowane razem, zapewniają skuteczną pielęgnację.

opinia-ikonkaW porozumieniu z lekarzem podjęłam decyzję o wyborze kosmetyków Seborh na ŁZS. To był strzał w dziesiątkę! Nic mi się z głowy nie sypie, a moje włosy wreszcie wyglądają ładnie!pisze pani Kamila z Warszawy.

Podsumowanie

Kosmetyki do skóry łojotokowej to produkty, które mają za zadanie wspomóc leczenie schorzenia. Dzięki lekturze naszego tekstu masz już podstawowe informacje o działaniu tych preparatów na ŁZS oraz o składnikach, których warto w nich szukać. Z tą wiedzą oraz w oparciu o konsultację z lekarzem, sięgaj po odpowiednie dla wymagającej skóry kosmetyki.

Seborh - zestaw

SEBORH
DERMOKOSMETYKI NA ŁOJOTOKOWE ZAPALENIE SKÓRY KUP TERAZ

FAQ

1. Mam łojotokowe zapalenie skóry, kosmetyki, których używam, nie radzą sobie z oczyszczaniem mojej głowy. Czy powinienem je zmienić?

Tak. Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy muszą być dostosowane do jej specyficznych potrzeb i skutecznie wspomagać usuwanie łuski. Jednocześnie powinny działać łagodnie i nawilżająco. Dla dobra Twojej skóry wybierz dedykowane jej kosmetyki – np. zestaw na ŁZS Seborh.

2. Jak dobrać kosmetyki do skóry łojotokowej, by nie przesuszały skóry?

Przy wyborze kosmetyków na ŁZS sprawdzaj ich skład, czy znajdują się w nich wspomagające odbudowę warstwy hydrolipidowej skóry i wiążące wodę – np. pantenol, kwas mlekowy, olej konopny.

3. Czy przy łojotokowym zapaleniu skóry kosmetyki do stylizacji mogą zaszkodzić?

Przy wątpliwościach związanych ze stylizacją włosów najlepiej skorzystać z konsultacji u lekarza dermatologa. Specjalista obejrzy zmiany i indywidualnie orzeknie, czy używanie danych preparatów oraz wykonywanie zabiegów jest bezpieczne. Pamiętaj, że nawet jeśli stosujesz najlepsze naturalne kosmetyki do skóry łojotokowej, nie zawsze warto dodatkowo obciążać skórę głowy, bo może dojść do pogorszenia się stanu skóry.


Bibliografia

1. Baran E, Szepietowski J, Maleszka R i in.: Łojotokowe zapalenie skóry i łupież: konsensus postępowania terapeutycznego. Wytyczne rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne. Dermatol Klin, 8: 229-234, 2006
2. Brzezińska-Wcisło L, Wcisło-Dziadecka D, Lis-Święty A, Trzmiel D: Łupież i łojotokowe zapalenie owłosionej skóry głowy-patogeneza, obraz kliniczny oraz aspekty terapeutyczne. Post Dermatol Alergol, 2: 59-64, 2007
3. Schwartz R.A., Janusz C.A., Janniger C.K.: Seborrheic dermatitis: an overview. Am. Fam. Physician, 74: 125–130, 2006
4. Buczek A, Wcisło Dziadecka D i in.: Co nowego w etiopatogenezie i leczeniu łojotokowego zapalenia skóry. Post N Med, 49-54, 2018
5. Hay RJ: Malassezia dandruff and seborrhoeic dermatitis: an overview. Br J Dermatol, 165 (suppl. 2): 2-8, 2011